טקס הפרשת חלה מסיבת רווקות לברכה וזוגיות טובה

 

מצוות הפרשת חלה, הינה המצווה הראשונה שניתנה לנשים עם כניסתן לארץ ישראל. זוהי אחת מתוך 24 מתנות כהונה, אשר ניתנו לכוהן הגדול. מצווה זו, התקבלה מאהבה ונשים מצאו בה סגולה גדולה. היום מנהג זה עדיין מקובל למשל במסיבת רווקות, כאשר רבנית או אישה המתמחה בתחום של הפרשת חלה מסיבת רווקות עורכת את הטקס כהלכתו, כך שגם הרווקות, זוכות בזכות טקס זה, לזיווג מוצלח בשעת רצון בעת הטקס. טקס זה, מאחד לבבות והוא עוצמתי ורוחני מה שהופך את החוויה לעוצמתית  יותר כשאר כולן בשביל אחת ואחת בשביל כולן.

 

בזמן הפרשת החלה, נשים לומדות המון על חיי הנישואין על חינוך הילדים ועל הקרבה של הכלה לחמתה. גם בצפון נערכים טקסי הפרשת חלה בצפון אם לפני בת מצווה, תפילה לבריאות, בעת מעבר לבית חדש, ללידה קלה ועוד. מומלץ לערוך טקס הפרשת חלה לכלה לפני נישואיה ואין זה משנה מהי מידת אמונתה. גם נשים חילוניות וכלות צעירות לפני חתונתן שהן אינן מסורתיות,  עורכות היום טקס רוחני שהוא מעניק סגולות רבות לפרנסה טובה, חיי נישואין מוצלחים ושלום בית.

 

טקס מרגש של הפרשת חלה במסיבת רווקות שמועבר ע"י רבנית

 

מומלץ כי בעת מסיבת הרווקות, תהיה רבנית מומחית, אשר מתמחה במיוחד בתחום של הפרשת חלה מסיבת רווקות. לפני כלולותיה, טובלת הכלה במקווה טהרה. ערב הטבילה הינו ערב מיוחד שלרוב ממשיך בחינה או במסיבת רווקות ,כאשר כל חברותיה של הכלה מתאגדות יחד ומשמחות אותה בערב זה.  בערב המקווה, זה ידוע, כי כל שערי השמיים נפתחים ותפילותיה של הכלה לחיי נישואין מוצלחים, פרנסה ולידת ילדים מתקבלות, אך במיוחד, כאשר מתקיים טקס הפרשת חלה בנהריה או בערים השונות בישראל.

 

מדובר בעצם על "ארגז כלים" לחיי הנישואין בהנחיה של רבנית, כאשר היא בעצם מעניקה שיעור לנשים, בערב העצמה נשית שמעניק כלים נכונים לכלות או לרווקות הצעירות שלומדות הרבה בזמן טקס הפרשת החלה והרצאתה של הרבנית שהיא בהחלט מרתקת. זוהי בעצם מעין סדנא שמועברת בהומור וחן נשי, ללא סודות כאשר הנשים חשות בנוח האחת עם השנייה וכן, עם הרבנית עצמה. אחת מהנשים הללו היא דורית שמיאן, בוגרת בתי ספר מממלכתיים דתיים וכן בעלת תואר  BAלספרות באוניברסיטת ירושלים וכן בעלת תואר MA במקרא באוניברסיטת חיפה. לדורית רקע וניסיון רב בתחום ההוראה והנחית נשים ותוכל לערוך לכם את הטקס החווייתי והעוצמתי באופן מקצועי.  

 

סגולה לרווקות וסגולה ללידה כלה ובריאות

 

נשים מספרות, כי הפרשת חלה בתל אביב שהן היו נוכחות בטקס, קיבלו העצמה ותפילותיהן התגשמו, אם ללידה קלה, לזיווג מוצלח לבת או לבן, שלום בית וכדומה. ראשית, מכינים את הבצק הכלה או בעלת הבית, מברכת על הפרשת החלה ומפרישה כ-30 גרם מהבצק עבור החלה. את הבצק שורפים על הגז או בתנור וזורקים. יש נשים ששאר הבצק אשר נאפים ממנו החלות, מחלקים את החלות לעניים או לחברות על מנת שגם להן תהיה ברכה בביתן.

 

יש לציין כי על פי המסורת, זמן הפרשת חלה מסיבת רווקות, הינה שעת רצון ובזמן זה, נהוג להתפלל. בזמן הלישה, התפילה יעילה יותר היות וניתן לחוש את מאמץ התפילה כך שניתן לבקש את כל מה שחשוב ויקר לכן.

 

גם בטקסי החינה בפרט, מומלץ לערוך הפרשת חלה טקס חינה, במיוחד כאשר מדובר ביום או יומיים לפני החתונה. לכלה תהיה הרגשה הרבה יותר טובה, כשאר נשאה תפילה לתחילת דרכה כאשת איש ובעלת משפחה לעתיד. בדרך כלל, אימהות לכלות מזמינות את טקס הפרשת החלה, שייערך בקלילות ויהיה מעניין לחברות של הכלה ולכלה עצמה. כלות צעירות לומדות על הפרשת החלה ועם הזמן הן משתתפות בעצמן בטקסי הפרשת החלה שתזכינה אף הן להמשך של ברכה שתשרור תמיד בביתן גם לאחר נישואיהן.